Mavi Ladinlerimiz

3 farklı büyüklükte Aşılı Mavi Ladin'lerimiz bulunmakta. Bodur, Orta Boy (1,5 mt ye kadar) ve 2-3 mt lik fidanlar

Bodur
Orta Boy
2-3 mt
  • Fidanlar sepette yere dikilmesi sureti ile 5 yıldır boylandırılmış ve 2 defa da estetik görünüm kazanmaları için budama işlemleri gerçekleştirilmiştir.

  • Fidanların genel sağlık durumları çok iyi olup, damlama sulama sistemi ile sulamaları gerçekleştirilmektedir. Bu durumun fidanların kök gelişiminde aşırı kazık kök yapmasını engellemektedir. Dolayısı ile de sepetten söküldüklerinde köklerinin dağılmadan topluca bir arada durması yanında söküldüklerinde dikildikleri yerde de en az %99 başarı şansı oluşturmaktadır.

  • Fidanların toplam miktarı 2000 adet olup, 150 cm ile 250 cm arasında boy geliştiren miktarı 1400 adet civarındadır. Bunun yanında 200 adet estetik maksatlı bodur aşılı ithal mavi ladin, ve sayıları 1 metre civarında da 400 adet ithal aşılı mavi ladin fidanları bulunmaktadır. Bu fidanların tamamı sepette yere repikaj vaziyetindedir.  

  • Fidanların bulunduğu köy 1900 metre rakımda, oksijen olarak hava temizliğinin maksimum düzeyde olduğu lokasyonda yer almaktadır. Yüksek rakımda yetiştirilen ve gelişim gösteren bu fidanların ayrıca 0 rakım ile 2500 rakım arasındaki herlokasyonda dikilmesi ve gelişmesi avantajı da ayrıca unutulmamalıdır.

© 2023 by Plant Nursery. Proudly created with Wix.com